Vitaminizuotas 2015

2015 m. lapkričio 11 d. Vilniaus m. lopšelyje – darželyje „Voveraitė“ vyko sveikatinimo diena „Vitaminizuotas 2015“. Šios veiklos tikslas – suteikti  ikimokyklinio amžiaus vaikams žinių apie tinkamą, visavertę mitybą, įtraukiant juos į „Vitaminizuoto“ patiekalo gaminimo procesą. Į projekto „ Vitaminizuotas 2015“ veiklą aktyviai įsitraukė tiek patys mažiausi, tiek priešmokyklinio amžiaus lopšelio-darželio „Voveraitė“ vaikai.

Vaikai  grupėse aptarė, kokias daržoves ir vaisius jie pažįsta, paklausė apie vaisių ir daržovių naudą žmogui, sužinojo kokių vitaminų ir mineralinių medžiagų jos turi,  bei kodėl būtina jas valgyti kasdien. Vaikai vaisius ir daržoves tyrinėjo, uostė, lygino, dalinosi mintimis, piešė, kūrė pasakas bei žaidė įvairius didaktinius žaidimus. Sužinoję daug naudingų dalykų ir pasiskirstę komandomis, vaikai ėmėsi smagiausios praktinės  veiklos: vitaminizuotų salotų, traškučių gamybos. Patys vaikai vaisius plovė, lupo, pjaustė, maišė jogurtą, žinoma valgė bei vaišino vieni kitus. Skanaudami aptarinėjo, kurios salotos skaniausios, kvapniausios net gražiausios. Didelį įspūdi vaikams paliko džiovintų vaisinių traškučių gaminimo procesas. Su nekantrumu visi laukė popietės, kada galės paragauti sveikuoliškų traškučių. Ragaudami išrinkome skaniausius džiovintus vaisinius traškučius, aptarėme kokių vaisių geriau nedžiovinti.

„Rudenėlio gėrybių“ paroda, kurioje aktyviai dalyvavo visų darželio grupių vaikai su tėveliais, dar ilgai primins, kad ne tik labai sveika valgyti vaisius ir daržoves, bet ir  puiki priemonė kūrybiškumui atsiskleisti.

Auklėtoja metodininkė Jurgita Rusaitė